Veď Pán je Duch, a kde Duch Pánov, tam sloboda. (2. Korinťanom 3,17)
9. november 2018

9. november 2018

Europe Ablaze Tour

Jeden večer Ducha Svätého a ohňa.

 Dr. Rodney Howard-Browne je jednou z popredných osobností hnutia Ducha Svätého posledných desaťročí.

 

Počas svojho pätnásťdňového turné s názvom Europe Ablaze navštívi Bratislavu popredná osobnosť svetového letnično-charizmatického hnutia Dr. Rodney Howard-Browne.

Dr. Howard-Browne bol jedným z iniciátorov a hlavných predstaviteľov „novej vlny Ducha Svätého“, ktorá sa začiatkom 90. rokov rozšírila po svete ako tzv. torontské požehnanie a spôsobila množstvo lokálnych prebudení, oživenie duchovného života a dynamický rast zborov na všetkých kontinentoch.

 

 

ZAČIATOK ZHROMAŽDENIA

18:30 hod.

 

 

MIESTO KONANIA

Športová hala ELÁN, Bajkalská 7, Bratislava
GPS: N 48.1640817417 E 17.140173912

 

INFO FOR HUNGARIAN VISITORS

Magyar nyelvű tolmácsolást tudunk nyújtani az esemény alatt, amit a rádió "FM" frekvenciáján fogunk sugározni. Ha szeretnéd hallgatni a magyar nyelvű tolmácsolást, akkor kérünk, hozz magaddal egy olyan eszközt, lehetőleg fejhallgatóval, ami a rádió FM frekvencia vételére alkalmas. Az Arénában szintén rendelkezésre áll néhány ilyen készülék, azonban a számuk erősen korlátozott!

Szülők, a 0-3 éves korú gyermekeikkel egy külön teremben élő közvetítésen keresztül tudják élvezni az összejövetelt.

A 3 évesnél idősebb gyermekekre a felügyelet a speciális körülmények miatt sajnos nem megoldható.
  

 

PRÍSTUP NA HALU

Autom z diaľnice D1 do ŠH ELÁN:

Z diaľnice zíďte zjazdom 14 - Vajnory. 
Zaraďte sa na Cestu 61, pokračujte po Rožňavskej a Trnavskej ceste - 7,1 km.
Odbočte doprava smerom na Bajkalskú ul. - 250 m.
Cieľ bude vpravo: Športová hala Elán, Bajkalská 7, 831 04 Bratislava - Nové Mesto.

 

Z vlakovej stanice do ŠH ELÁN:

MHD: Autobusy č. 61 alebo 63 z Hlavnej stanice na zastávku Bajkalská, pešo smerom k Trom vežiam
(kolmo na trasu autobusu).
 

Z autobusovej stanice do ŠH ELÁN:

MHD: Trolejbus č. 205 z Autobusovej stanice na zastávku Bajkalská, pešo smerom k Trom vežiam
(kolmo na trasu trolejbusu).
MHD Bratislava: imhd.sk/ba/cestovne-poriadky

TAXI:

Taxi Bratislava - 02 16 300
Taxi Trend - 02 16 302

 

PARKOVANIE

Parkovanie v okolí ŠH ELÁN poskytuje dostatočné množstvo parkovacích priestorov avšak väčšina je
spoplatnená.
Pripravili sme pre vás aj mapku s možnosťami parkovania spolu s cenami za jednotlivé parkovacie
miesta.

VIP - príjazd na parkovanie

P1 - miesta sú zabezpečené parkovacou kartou. Toto parkovanie je vyhradené pre pastorov a VIP hostí. Ostatní budú presmerovaní na trávnaté parkovisko za halou Elán - cena za parkovanie 1€/deň.

Hlavná príjazdová cesta na parkoviská P2, P3, P4, pred tromi vežami vpravo
P2 - Parkovanie vľavo 4€ /deň.Parkovanie vpravo 2€/1 hod.
P3 - Parkovanie 2€/1 hod. - na tomto parkovisku môžu parkovať aj autobusy 2€/1 hod.
P4 - Parkovanie zadarmo

Príjazdová cesta k Polus City Center k parkoviskám P5 a P6, za Slovnaftom vpravo
P5 - Parkovanie zadarmo
P6 - Parkovanie v Polus City Center - prvé 3 hod. sú zadarmo, potom 3,30€/1 hod.

Ďalšie možnosti parkovania:
BILLA na Bajkalskej ulici (do 10 min. chôdze od ŠH ELÁN)
Podzemná garáž Štadiónu Ondreja Nepelu a hotela Hilton (do 5 min. chôdze od ŠH ELÁN)

 

 

DETSKÉ BESIEDKY


Vzhľadom na nevyhovujúce priestory v ŠH Elán nie je možné realizovať všetky besiedky, preto budú organizované nasledovne:
Pre rodičov s deťmi od 0 do 3 rokov bude pripravená miestnosť s live prenosom v ŠH Elán počas celej bohoslužby. K dispozícii bude aj kútik na dojčenie a potrebné vybavenie.
Veľká besiedka pre deti od 3-11 rokov bude k dispozícii priamo v hale iba pre deti služobníkov, ktorí budú slúžiť počas bohoslužby. Deti môžu byť odovzdané slúžiacim besiedkárkam o 18:00. 
Tieto deti nech si prinesú okrem občerstvenia a obľúbenej hračky aj karimatku.

 

 

OBČERSTVENIE


Priamo v hale bude do 19.00 otvorené miestne Bistro ATLÉT, kde bude možné sa občerstviť. 

 

 

 

rhb-2018-akcia.png

 

Dr. Rodney a Dr. Adonica Howard-Browne

 Dr. Rodney Howard-Browne a jeho manželka Dr. Adonica sú zakladateľmi organizácie Revival Ministries Interantional, zboru The River at Tampa Bay Church a vzdelávacích inštitúcií River Bible Institute, River School of Worship a River School of Government v meste Tampa na Floride v USA.

V decembri roku 1987 sa Rodney spoločne s manželkou Adonicou a ich tromi deťmi Kirsten, Kelly a Kennethom presťahovali zo svojej domoviny v Južnej Afrike do Spojených štátov, lebo cítili, že ich Boh volá stať sa africkými misionármi v Amerike. Pán prehovoril skrze Rodneyho toto prorocké slovo: „Tak ako Amerika počas posledných 200 rokov zasievala misionárov do Afriky, ja pozdvihnem ľudí z iných národov, aby prišli do Spojených štátov amerických. Posielam do Ameriky mocné prebudenie.“

V apríli 1989 Pán poslal prebudenie spojené so znameniami, divmi a zázrakmi, ktoré sa začalo v zbore v Clifton Park v New Yorku a pokračuje dodnes. Výsledkom tohto prebudenia sú tisícky ľudí, ktoré sa stretli s prítomnosťou živého Boha, zakúsili jeho dotyk a boli premenení. Boh takto koná stále – zachraňuje, uzdravuje, oslobodzuje a obnovuje.

Druhá dcéra manželov Howard-Browneovcov, Kelly, sa narodila s nevyliečiteľnou pľucnou chorobou zvanou cystická fibróza. Táto démonická choroba pomaly ničila jej pľúca. Na Vianoce roku 2002, keď mala 18 rokov, kapacita pľúc jej už nestačila a Kelly vydýchla posledný raz. Rodičia ju zverili do náručia jej Pána a Spasiteľa a prisahali, že prinútia diabla zaplatiť za to, čo urobil ich rodine, a že urobia všetko, čo je v ich moci, aby získali 100 miliónov duší pre Ježiša a dali jednu miliardu dolárov na svetovú misiu a žatvu duší.

Keď sa Dr. Rodney s Adonicou stali občanmi USA, zložili sľub vernosti USA, kde sa hovorí: „Budem podporovať a brániť Ústavu a zákony Spojených štátov amerických proti všetkým nepriateľom, cudzím aj domácim...“ Tento sľub vzali vážne. Milujú Ameriku, modlia sa za túto krajinu a veria Bohu, že uvidia ďalšie veľké prebudenie ako prebehne naprieč touto krajinou.

S vierou v toto veľké duchovné prebudenie usporiadali masívnu evanjelizačnú kampaň s názvom Celebrate America DC. Medzi rokmi 2014 a 2017 kázali po 29 večerov evanjelium Ježiša Krista vo Washingtone, v hale Daughters of the American Revolution vzdialenej iba necelých 500 metrov od Bieleho domu. V dôsledku evanjelizačného úsilia na uliciach a v halách Kongresu, rovnako aj počas výziev ku spaseniu na večerných zhromaždeniach sa pre Ježiša Krista rozhodlo 52 434 ľudí.

10. júla 2017, počas posledného dňa tejto kampane, mali Dr. Rodney a Adonica príležitosť stráviť tento deň v Bielom dome. So skupinou 25 ďalších Božích služobníkov boli pozvaní do Oválnej pracovne navštíviť prezidenta Trumpa. Bol to neskutočne silný moment. Videli, ako sa protestantskí, evanjelikálni a letniční vodcovia zišli s cieľom modliť sa za prezidenta Spojených štátov amerických. Prezident Trump bol otvorený a vďačne prijal ich modlitby.

Keď stál v Oválnej pracovni, požiadali Dr. Rodneyho, aby sa pomodlil za prezidenta Trumpa. Modlil sa za jeho ochranu, za Božiu múdrosť preňho a za to, aby boli zlí ľudia vyťatí a vykorenení. Nebola to dlhá modlitba, bola to horlivá modlitba zo srdca. Keď Dr. Rodney odišiel z Oválnej pracovne, úspešne spustil modlitebnú iniciatívu za prezidenta Trumpa, ktorá prebieha 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

S vášňou pre duše a túžbou oživiť a mobilizovať Telo Kristovo usporiadali manželia Howard-Browneovci evanjelizačné podujatia v 75 krajinách sveta. Boli to kampane R.M.I. Revivals a Great Awakening Tours. Ako výsledok týchto kampaní už prišlo ku Kristovi 17 755 700 vzácnych ľudí a desiatky tisíc veriacich sa prebudili a zmobilizovali ku kázaniu evanjelia Ježiša Krista.

 

 


Späť na program

9. november 2018