
Apoštol Pavol píše Timotejovi: Bojuj dobrý boj viery, uchop večný život, do ktorého si aj povolaný a vyznal si dobré vyznanie pred mnohými svedkami. (1Tm 6,12)
Kresťania sú ľudia, ktorí milujú pokoj, pôsobia pokoj a všetkými prostriedkami sa oň usilujú, nie sú však a nikdy nebudú pacifistami. O všetky skutočnosti, ktoré sú s biblickým pokojom (heb. šalom) spojené, ako napríklad zdravie, životná harmónia, dostatok všetkého a radostný životný pocit treba bojovať. Pán Ježiš nám tento pokoj získal prostredníctvom svojho diela spásy dokonaného na kríži Golgoty. Spasenie a s ním spojené veci, spravodlivosť, pokoj a radosť prijímame vierou - a práve tu je miesto na to, čo Pavol nazýva dobrým bojom viery.
Vierou sa musíme postaviť nepriaznivým okolnostiam nášho života, dôverovať Božej milosti a aktívne túto svoju vieru prejavovať. Jednoducho je potrebné hovoriť a konať podľa toho, čomu vo svojom srdci veríme, a to si vyžaduje odhodlanie bojovníka. Musíme byť odhodlaní povedať nie neúspechu, chorobe alebo slabosti, posilniť sa vo viere a sústrediť sa na cieľ nášho života, ktorým je osláviť Pána, byť svedectvom o Jeho dobrote a získavať učeníkov. Preto sa nikdy nevzdávajme, majme statočné srdcia, pevne sa držme večného života a budeme dobrými vojakmi Ježiša Krista.