Ale ovocie Ducha je: láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, nežnosť, dobrotivosť, vernosť, krotkosť, zdržanlivosť. Proti takýmto nie je zákon. (Galaťanom 5,22-23)

Irán viní z prepuknutia protestov USA a Izrael

Irán viní z prepuknutia protestov USA a Izrael

Protivládne protesty v Iráne, ktoré začali vo štvrtok 28. decembra v meste Mašhad, sa rozšírili aj do ďalších miest po celej krajine, vrátane hlavnej metropoly Teheránu alebo mesta Qom, v ktorom sa nachádza najviac náboženských inštitúcií.

Protestujúci hlavne kritizovali aktívnu účasť Iránu v ozbrojených konfliktoch v cudzích krajinách a to na úkor svojich vlastných občanov. Niektorí kritizovali aj podporu Iránu Palestínčanom a ďalším hnutiam na Blízkom východe, namiesto toho, aby sa jeho vláda zaoberala domácimi problémami. Irán v Sýrii podporuje prezidenta Asada, v Libanone usadené hnutie Hizballáh a Hamas v Gaze. Zároveň vyzbrojuje milície v Afganistane, Iraku a Pakistane.

V sobotu, tretí deň trvania najväčších protestov po ôsmich rokoch, iránske štátne médiá obvinili amerických, britských a izraelských "agentov" z rozdúchavania nepokojov s cieľom poškodiť islamskú republiku.

Celý článok si môžete prečítať na ztis.cz

Zdroj: ztis.cz, 30.12.2017 (-jg-)


Späť na správy