Ale ovocie Ducha je: láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, nežnosť, dobrotivosť, vernosť, krotkosť, zdržanlivosť. Proti takýmto nie je zákon. (Galaťanom 5,22-23)

Izrael a sýrska vojna

Izrael a sýrska vojna

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odletel v stredu 11. júla na dvojdňovú návštevu do Moskvy, aby tu rokoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Počas posledných šestich mesiacov je to už tretíkrát a témou rozhovorov je zjavne vývoj sýrskej občianskej vojny, bezpečnosť Izraela a prítomnosť iránskych jednotiek v blízkosti izraelských hraníc.

Podľa zdrojov denníka Haaretz Rusko usiluje o stabilizáciu pomerov v Sýrii a oddialenie Iránu od izraelskej severnej hranice. Izrael sa zase snaží nevmiešavať do sýrskej občianskej vojny a nebrániť režimu prezidenta Bašára Assada v opätovnom uchopení moci.

Pred schôdzkou však došlo k nepríjemnej udalosti: Zo sýrskej strany prenikol v stredu ráno 10 kilometrov nad izraelské územie dron. IDF overila, že nejde o ruské zariadenie a po 16 minútach ho zostrelila.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v stredajšom rozhovore pre taliansky denník vyjadril nádej, že sa podarí vyhnúť priamemu stretu Iránu a Izraela.

Celý článok si môžete prečítať na ztis.cz

Zdroj: ztis.cz, 12.7.2018 (-rjw-)

Foto: Moskva


Späť na správy