Ale hľadajte najprv kráľovstvo Božie a Jeho spravodlivosť a všetko toto bude vám pridané. (Matúš 6,33)

Spor o modlitby pod vlajkou

Spor o modlitby pod vlajkou

Pastor Ron Baker sa s malou skupinou pravidelne modlieva pri základnej škole Clay Hill priamo pod vlajkou USA. Školský okres nedávno vydal stanovisko, podľa ktorého by tam nemal chodiť, on však v modlitbách pokračuje. „Nikomu neubližujem, nikoho nevyrušujem a neprekračujem zákon“ povedal Baker. „Proti tomu neexistuje žiadny školský predpis, takže zákon je na našej strane.“

Pastor Baker, rodičia detí a niekoľko sympatizantov sa spoločne modlievali pred začiatkom školského vyučovania. „Veríme, že máme právo byť na tomto mieste a takýmto spôsobom podporovať naše deti, učiteľov aj šoférov školských autobusov,“ povedala Jeanne Hawkesová, jedna z účastníčok ranných modlitieb. Ron Baker, ktorý je pastorom zboru Green Cove Springs, sa vyjadril, že na tomto mieste sa modlieva niekoľko krát do týždňa už 12 rokov a doteraz s tým nemal žiadne problémy.

Príbeh sa stal predmetom celonárodnej diskusie po tom, ako Fox News Radio požiadalo Bakera o stanovisko. Situácia sa vyhrotila ešte viac, keď riaditeľ Clay Hillskej základnej školy poslal zamestnancom školy informačný leták, v ktorom ich povzbudzoval, aby v modlitbách pod vlajkou pokračovali.

Krátko nato zástupca školského okresu Clay County podal vyhlásenie, že modlitby pod vlajkou by mali byť zrušené. Ďalší návrh bol presunúť modlitby na skorší čas, a to na 7.00 hod., aby boli „menej rušivé“. Pastor Baker povedal, že neplánuje nijako ustúpiť: „Máme na to právo, dovoľuje nám to ústava.“ Školská rada sa bude touto otázkou ešte zaoberať.

Zdroj: First Coast News

 



Späť na správy