Hospodin je môj pastier, nebudem mať nedostatku. (Žalm 23,1)

Týždeň podľa Daniela Šobra

Týždeň podľa Daniela Šobra

Vydanie 15.10.2018 

Tento komentár si môžete vypočuť na stránkach milost.tv a YouTube.

Milí poslucháči, vitajte pri 101 pokračovaní našej pravidelnej relácie. Dnes sa opäť vrátime k téme, nad ktorou sme sa zamýšľali v minulej relácii. 

Nominácia sudcu Breta Kavanaugha na Najvyšší súd USA prešla napriek nechutnej diskreditačnej kampani Demokratickej strany hlasovaním v Kongrese. Bret Kavanaugh sa teda mohol ujať úradu. Ide o strategicky nesmierne dôležité víťazstvo konzervatívnych síl a amerických kresťanov. Konzervatívci totiž teraz majú významnú väčšinu na Najvyššom súde a istotu, že v sporných otázkach bude tento súd rozhodovať konzervatívne.  Zastania sa tak dovolajú ľudia, ktorým ich viera a svedomie nedovolia napríklad vykonávať interrupcie alebo upiecť tortu na svadbu homosexuálneho páru. 

Vôbec sa preto nečudujem, že poprední americkí kresťanskí lídri reagovali na výsledok hlasovania kongresu s veľkým uspokojením a pocitom zadosťučinenia. Tu sú slová niektorých z nich. 

Evanjelista Franklin Graham, syn nedávno zosnulélo legendárneho kazateľa Billyho Grahama a nositeľ jeho odkazu verejne na svojom Facebookovom profile Kavanaughovi gratuloval. Napísal: „Gratulujem sudcovi Najvyššieho súdu USA Bretovi Kavanaughovi! Nezaslúžil si, aby sa ku nemu správali tak, ako sa to dialo počas tohto procesu – toto si nikto nezaslúži. Som, vďačný za to, že Boh to zvrátil v jeho prospech. Sudca Kavanaugh však veľmi potrebuje jednu vec, sú to naše modlitby. Modlime sa zaňho a za jeho rodinu v tejto veľmi dôležitej úlohe. Som si istý, že bude vykonávať skvelú prácu pre všetkých Američanov.“ 

Pastorka Paula White, ktorá je považovaná za akúsi duchovnú poradkyňu prezidenta Trumpa vydala nasledujúce vyhlásenie: „Chcem vyjadriť svoju vďačnosť členom Senátu, ktorí dnes svojím hlasovaním potvrdili sudcu Breta Kavanaugha do funkcie člena Najvyššieho súdu USA. Tlieskam tiež prezidentovi Trumpovi za to, že opäť dodržal sľub, ktorý dal svojim evanjelikálnym voličom a vybral na Najvyšší súd obrancu Ústavy. Sudca Kavanaugh je nie len dobrý a slušný človek, ale je tiež jednou z najuznávanejších právnických kapacít svojej generácie. Verím, že bude našej krajine slúžiť na rovnakej úrovni ako to robil počas 28 rokov svojej právnickej kariéry. Boh žehnaj celú rodinu Kavanaughovcov, keď spoločne otvoria túto celkom novú a vzrušujúcu kapitolu života.“ 

Greg Laurie, senior pastor zboru Harvest Christian Fellowship v Riverside v Kalifornii sa vyjadril takto: „Nech už máte akýkoľvek politický názor, je ťažké pozrieť sa späť na udalosti posledných týždňov vo Washingtone s inými pocitmi ako s rozčúlením a zármutkom. Celé to bol jeden cirkus! Sú to práve chvíle, ako je táto, kedy by sme mali byť vďační za to, že Boh je stále na svojom tróne a nádejať sa na neho, nie na seba samých alebo na našich politikov. Je to čas, kedy by sme sa ako kresťania mali vztiahnuť ku svojim priateľom, rodinám a susedom a stať sa súčasťou riešenia, ktoré prinesie uzdravenie, jednotu a zmierenie do našej spoločnosti. Musíme byť ľuďmi, ktorí ukážu svetu lepšiu cestu. Modlime sa za sudcu Kavanaugha, aby bol na Najvyššom súde plný múdrosti a integrity a aby Boh sám viedol všetkých našich sudcov.“ 

Americká asociácia pre rodinu vydala vyhlásenie, v ktorom konštatuje, že Kavanaughovo potvrdenie vo funkcii je víťazstvom pre všetkých tých, ktorí majú v úcte Ústavu USA: „Bret Kavanaugh patrí medzi sudcov, ktorí sa budú pridŕžať pôvodných zámerov Otcov zakladateľov. Napriek nechutnej taktike, ktorú proti nemu použili, on túto búrku prestál a jeho potvrdenie vo funkcii bude mať pozitívny vplyv na nasledujúce generácie. Otázky, ktoré sú pre Americkú asociáciu pre rodinu zásadné, ako je posvätnosť ľudského života a náboženská sloboda, dostanú v našej kultúre ešte väčšiu mieru dôležitosti a rozhodnutia Najvyššieho súdu v týchto otázkach ovplyvnia všetkých Američanov na desaťročia.“ 

Tieto reakcie kresťanských vodcov, plné uspokojenia a radosti však nie sú jedinými reakciami ľudí, ktorí sa nazývajú duchovnými. Ozvali sa totiž aj čarodejníci a bosorky, ktorí majú na úspech sudcu Kavanaugha celkom opačný názor. V New Yorku chystajú veľký čarodejnícky rituál, ktorého sa majú zúčastniť tisícky ľudí (doposiaľ má na Facebooku vyše 10 tisíc lajkov a účasť potvrdila asi tisícka aktívnych okultistov). Cieľom tohto rituálu bude začarovať sudcu Kavanaugha, obmedziť jeho vplyv – jednoducho zbaviť sa ho. 

K prvému takémuto kroku bosoriek došlo krátko po zvolení Donalda Trumpa prezidentom a jeho systematické preklínanie aj naďalej pokračuje. To, že sa takéto stredoveké praktiky používajú aj v 21. storočí za použitia najmodernejších technológií a sociálnych sietí svedčí o tom, že ľudia si stále ešte uvedomujú realitu a moc duchovného sveta. Keďže si to uvedomujú okultisti a satanisti, kresťania by nemali ostať pozadu. Proti týmto okultným praktikám predsa máme zbrane, a to zbrane veľmi účinné. Sú nimi intenzívna a systematická modlitba prímluvy, proklamácia Božieho Slova a duchovný boj. Ako sa zobúdzajú bosorky, Duch Svätý zobúdza tiež armádu modlitebníkov, ktorí na svojich kolenách bojujú za národ, za politikov, za cirkev a za prebudenie. 

Viacerí kresťanskí komentátori sa zhodujú v tom, že prekvapivé zvolenie Donalda Trumpa bolo nadprirodzeným výsledkom modlitieb kresťanov za prokresťanského prezidenta. Tieto modlitby nemôžu ustať, ani v USA, ani v Európe, ani na Slovensku. 

Výsledkom modlitieb je tiež prepustenie pastora Adrewa Brunsona z dva roky trvajúceho tureckého väzenia. Erdoganov režim sa umúdril a hoci trvá na jeho vine, prepustil ho do USA. Prvé kroky prepusteného pastora neviedli nikam inam ako do Bieleho domu, kde ho prijal prezident Trump. Pastor Andrew mu poďakoval za všetko úsilie, ktoré americká diplomacia vyvinula na jeho oslobodenie a Donald Trump – najväčší priateľ kresťanov v Bielom dome za posledné dekády – ho požiadal, aby sa zaň pomodlil. Darmo bosorky preklínajú Donalda Trumpa, keď naň pomazaní Boží ľudia pravidelne kladú ruky a modlia sa zaň spolu s miliónmi kresťanov v celej krajine. 

Prajem vám požehnaný týždeň a dopočutia nabudúce.

Tento komentár si môžete vypočuť na stránkach milost.tv a YouTube.


Späť na správy