Ale hľadajte najprv kráľovstvo Božie a Jeho spravodlivosť a všetko toto bude vám pridané. (Matúš 6,33)
Posledná židovka z uličskej doliny
Jaroslava Marcineková

Posledná židovka z uličskej doliny

Najkrajší vek môjho života

Osud pani Gizely predstavuje viac než len ďalší kamienok do mozaiky holokaustu. Musíme si pripomínať, čo sa stalo, pretože dejiny učia, že história sa môže opakovať.

Cena: 10,00 €
Dostupnosť: Skladom
O PRODUKTE

Spomienky Gizely Lipovskej predstavujú svedectvo o dobe, na ktorú by mnohí radi zabudli. Niektorí sa ju usilujú vymazať z pamäti preto, lebo pre nich znamenala dovtedy nepredstaviteľné fyzické a duševné útrapy, iní zasa nechcú, aby sa vedelo, že mali aktívny podiel na utrpení svojich spoluobčanov.
Rozhovor Jaroslavy Marcinekovej s pani Gizelou Lipovskou je dôležitý nielen pre čitateľov, ktorým sa táto kniha dostane do rúk, ale aj pre slovenskú spoločnosť ako celok. Upozorňuje, ako rýchlo sa v "civilizovanej" strednej Európe človek z váženého občana stal obeťou, ako ľahko sa dobrý sused zmenil na nepriateľa, dovtedy slušný človek na spolupáchateľa zla.

Príbehy ako tento, nám odhaľujú súčasť našej histórie, voči ktorej veľká časť našej spoločnosti nenachádza odvahu postaviť sa zodpovedne. Zároveň z nich čerpáme silu a múdrosť prekonávať vlastné výzvy. 

ĎALŠIE INFORMÁCIE
Vydavateľ:ELINOR SNINA
Väzba:mäkká
Rok vydania:2013
Počet strán:89
Jazyk:Slovenský
ISBN:978-80-970408-3-3
Rozmery (šírka x výška):220X220
Autor:Jaroslava Marcineková