Hospodin je môj pastier, nebudem mať nedostatku. (Žalm 23,1)
10. - 17.4.2019

10. - 17.4.2019

Po stopách knihy Zjavenia apoštola Jána

Poďte spolu s nami navštíviť biblické miesta Nového zákona.

 

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ

Let do Izmiru a transfer do hotela do oblasti Kušadasi.

2. DEŇ

Návšteva Pergamonu, kde si prezrieme chrám cisára Trajána, ktorý bol proti novej kresťanskej doktríne. Mesto bolo tiež preslávené svojím náboženským životom. Jeho nemocnice a chrám Asklépia – boha uzdravenia, priťahovali každoročne tisíce pútnikov zo všetkých kútov sveta. Poobede prehliadka Smyrny, kde žil jeden z najznámejších mučeníkov Polikarpos, ktorý bol podľa tradície biskupom Smyrnského zboru a Jánovým učeníkom. Nie náhodou je dôraz listu do Smyrny položený na smrť a vzkriesenie.

3. DEŇ

Efez, jedno z najvýznamnejších archeologických lokalít na svete. Je spájaný s raným kresťanstvom a s pôsobením apoštola Pavla, ktorý tu počas misijných ciest viac ako 2 roky, a stal sa základom pre evanjelizáciu celej provincie Ázia. Tiež apoštol Ján tu žil tiež a vykonal tu množstvo zázrakov. Poobede návšteva Baziliky apoštola Jána, kde má aj svoju hrobku. Návšteva kožiarne.

4. DEŇ

Prehliadka Tiyatiry, Sárd a Filadelfie. Do Tiyatiry apoštol Ján posiela odkaz ohľadne čarovania, lebo čarovanie je najsilnejší duch, duch Jezábel, ktorý aj v súčasnom svete pôsobí a ktorý determinuje kľúčové udalosti. Sardy boli hlavným mesto lýdského kráľovstva, kde žil najbohatší kráľ na svete, Kroisos. Sardy sú dokonalým príkladom protikladu medzi bývalou slávou a úbohou prítomnosťou. Poobede návšteva Filadelfie, o ktorom je dobre vedieť, že hovorí o období biblického pozdvihnutia cez rôzne hnutia. Filadelfia znamená „bratská láska”. Cesta do Denizli, Pamukkale, kde v hoteli si môžete dať termálny liečivý kúpeľ.

5. DEŇ

Laodicea, si vlažný, ani studený ani horúci. Krásne zachované antické mesto. Je to naša doba, naša dnešná cirkev. Týka sa všetkých nás, ktorí žijeme na konci dejín. Doba konca platí pre všetkých. Vieme to už z toho, že Laodicea spadá do siedmej etapy. Číslo 7 hovorí o závere a je to tiež posledný list. Poobede oddych v hoteli alebo fakultatívne návšteva Pamukkale, čo v preklade znamená „bavlnený zámok“. Sú to snehovo-biele vápencové terasy napustené termálnou liečivou vodou. Nachádza sa tu aj Hierapolis, rímske kúpeľné mesto. Cesta nazad do Kušadasi, po ceste návšteva zlatníctva.

6. DEŇ

Oddych v hoteli, na krásnej piesočnatej pláži.

7. DEŇ

Oddych v hoteli, na krásnej piesočnatej pláži.

8. DEŇ

Veriac, že ste prežili krásny a požehnaný čas, odletíme domov.

 

* Poradie dní v programe sa môžu meniť, min. počet účastníkov je 20.

 

CENA:  665 EUR


CENA ZAHŔŇA:

Let renomovanou leteckou spoločnosťou, palivový a letiskový príplatok 130 €, ubytovanie na 8 dní / 7 nocí v 2 / 3 lôžkovej izbe v 3* / 4* hoteloch, bohaté raňajky formou švédskych stolov, bohaté večere formou švédskych stolov, wellness v niektorých hoteloch – krytý bazén, parný kúpeľ a sauna (zmena vyhradená), vstupné poplatky podľa popisu v programe, pastor ako duchovný doprovod, služby profesionálneho slovenského / českého sprievodcu, služby profesionálneho miestneho sprievodcu, transfery pohodlným a klimatizovaným autobusom v Turecku, poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona.

 

CENA NEZHŔŇA:

Obslužné 20 €, ktoré sa platí sprievodcovi v Turecku, cestovné poistenie 20 €, transfer Bratislava – Viedeň letisko – Bratislava 19 €, príplatok za 1 lôžkovú izbu 99 €.

 

„Stojím pri dverách a klopem.“
(Zjv 3,1-6.14-22)

 

KONTAKT:

Minárik Peter, +421 904 814 881, minarik.peter@domviery.sk

 


Späť na program

10. - 17.4.2019